Arkada - Lidia Bąk

Forum Dobrego Designu

Dodano: 06-12-2013

Zakończyła się trzecia edycja konkursu Dobry Design 2014, organizowanego przez magazyn Dobrze Mieszkaj i serwis Dobrzemieszkaj.pl. Jury, w skład którego weszło 120 architektów i projektantów wnętrz, wybrało najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia wnętrz.

 

Cel, jaki przyświecał organizatorom konkursu, to wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz, a poprzez promocję najlepszych na polskim rynku rozwiązań udowodnienie, że przestrzeń, która nas otacza, powinna być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. W 11 kategoriach nagrodzono 53 produkty, przyznając im tytuły i wyróżnienia Dobry Design 2014. Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce 10 grudnia podczas organizowanego w Warszawie I Forum Dobrego Designu. Będzie to spotkanie producentów i dystrybutorów, projektantów wzornictwa oraz architektów wnętrz. Udział weźmie również 120-osobowe jury konkursu.

 

Autorska Pracownia Achitektury Wnętrz i Krajobrazu ARKADA-Lidia Bąk, została poproszona o  uczestnictwo w obradach jury tegorocznej trzeciej już edycji Konkursu Dobry Design. W najbliższy wtorek 10 grudnia 2013 roku, będzie miała także przyjemność uczestniczyć w spotkaniu I Forum Dobrego Designu które odbędzie sie w Warszawie w siedzibie Loft 44.

Oto kilka z wielu nagrodzonych produktów podczas tegorocznego Konkursu Dobry Design 2014

 

 

Forum Dobrego Designu to pierwsze w Polsce spotkanie producentów i dystrybutorów z różnych segmentów wyposażenia wnętrz z czołowymi twórcami wzornictwa przemysłowego i architektami wnętrz. Organizator konferencji – magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj i serwis Internetowy Dobrzemieszkaj.pl - od lat promują na swoich łamach dobre pomysły do wnętrz mieszkalnych, jakościowe wzornictwo i funkcjonalne rozwiązania. W tym roku będzie też miała miejsce trzecia odsłona konkursu Dobry Design 2014, organizowanego przez Dobrze Mieszkaj i mającego na celu wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wykończenia wnętrz. Grupę jurorów konkursu stanowić będzie aż 120 architektów i projektantów wnętrz. To doskonały punkt wyjścia do dyskusji, co w polskich realiach oznacza „dobry design”, jak wzornictwo wpływa na wizerunek marki i sprzedaż produktów dedykowanych wnętrzom, jakie działania powinni podjąć producenci i dystrybutorzy, aby współpraca na linii producentprojektant wzornictwa-architekt wnętrz była efektywniejsza. Porozmawiamy o preferencjach konsumentów i tendencjach sprzedaży wyposażenia wnętrz w Polsce, omówimy, w jaki sposób na wizerunek marki i sprzedaż wpływa udana kooperacja z projektantami wzornictwa. Zastanowimy się nad przeszłością i przyszłością designu w Polsce, a w tym kontekście – nad przyszłością i możliwościami rozwoju rynku wyposażenia wnętrz. O roli designu, potrzebach i preferencjach konsumentów oraz odpowiedzi na te zapotrzebowanie ze strony producentów opowiedzą czołowi projektanci wzornictwa w Polsce, przedstawiciele stowarzyszeń projektantów wzornictwa, przedstawiciele producentów wyposażenia wnętrz, architekci wnętrz, przedstawiciele mediów zajmujących się tematyką designu oraz specjaliści badania opinii publicznej.