Arkada - Lidia Bąk

Czyżby przepowiednia Majów, miała sie spełnić ... ?

Dodano: 17-12-2012

Od kilku miesięcy jesteśmy wręcz bombardowani informacją o zbliżającej się dacie określonej przez Majów , jako dzień - Końca Świata :) Jest wielu ludzi którzy, uwierzyli w te przepowiednie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do "przetrwania końca świata ", tworząc bunkry, magazynując zapasy rzywności itp. Wiele firm  z ochotą wykorzystuje ten stan umysłu swoich potencjalnych klientów, i kolokwialnie mówiąc, robi na tym interesie "niezłą kasę". Inne osoby śmieją się z tych przepowiedni i drwią z osób które uległy rozpowszechnianej prognozie i histerii. Zastanówmy się przez chwile jaka jest prawda ! Co to takiego jest ten - Koniec Świata ? Czy ktoś z was zastanawiał się ile razy w minionym okresie np 100 lat - przeżywaliśmy już tzw. Koniec Świata ? Było tych dat kilka ! Za każdym razem wiele symptomów wskazywało na to, że tym razem to już napewno nastąpi ... ! Wciąż jednak krążymy wszyscy wspólnie wokół Słońca, przeżywając upalne lata, słotne jesienie, mroźne zimy i niosace nadzieję wiosny !  :) 

Każdego dnia następuje koniec świata - dla istot które odchodzą ! Każdy z nas przeżył zapewne takie chwile, gdy musiał pożegnac kogoś bardzo mu bliskiego !  Odczucia jakie temu towarzyszą dla osób które pozostały,  często określane są jako swoisty Koniec Świata. Dla tych osób które odchodzą, w chwili śmierci kończy się to, co jest nam znane ... kończy sie więc dla nich nasz świat, kończy się znane nam życie !  Czy traktując Koniec Świata w sposób globalny, nie jednostkowy - tak jak przytoczyłam to powyżej, jesteście w stanie uwierzyć, że za cztery dni stanie się coś, co sprawi że cały znany nam świat zniknie ! Może dla jednych jest to możliwe ... dla innych raczej nie ! Bez względu na to do której grupy osób się zaliczacie, jedno jest pewne - nikt z nas nie ma gwarancji że w pojęciu  jednostki, doczekamy tej chwili. Nikt z nas bowiem nie zna: dnia ani godziny ... swojego odejścia - może nasz koniec świata nastapi dzisiaj w nocy podczas snu, jutro rano jadąc do pracy albo w środę po południu wracając do domu np ze sklepu lub z udanego spotakania czy randki .... !

Żyjmy tak, aby każdy dzień był dla nas wielkim świętem !  Niech nikt nigdy nie powie o nas że zmarnowaliśmy swoje życie !  Każde życie jest cenne ! Każdy z nas, ma swoją misje do wypełnienia tu - na naszej wspólnej planecie !  Dbajmy więc o siebie nawzajem i pomagajmy sobie, aby każdemu było łatwiej żyć ! Niech nie liczy się zysk i biznes plan ani stan środków firnansowych firmy ! Niech liczy się każdy człowiek !

Dlatego zróbmy coś aby przepowiednie dawnych Majów - nie spełniły się ! W tak zwanym cywilizowanym świecie - grudzień to czas radości i nadzieii.

Tegoroczny grudzień dla wielu plemion amazońskich indian - to swoista Apokalipsa ! 

Dla nich naprawdę może nastąpić Koniec Świata - ... dlaczego ?

" ... Niech to zdjęcie obiegnie cały świat. Podczas gdy czasopisma i kanały telewizyjne opowiadają o życiu celebrytów, Szef Plemienia Kayapo otrzymuje najgorszą wiadomość swego życia (4 grudnia): Dilma, prezydent Brazylii wyraża zgodę na budowę potężnej zapory hydroelektrycznej (trzecia w świecie pod względem wielkości).

To wyrok śmierci dla wszystkich ludów żyjących nad rzeką, gdyż tama zaleje około 400 000 hektarów lasu. Ponad 40 000 Indian będzie musiało znaleźć nowe miejsca, by żyć. Zniszczenie naturalnego siedliska, deforestacja i zniknięcie wielu gatunków są faktami!

Wiemy, że jeden obraz jest wart tysiąca słów i pokazuje prawdziwą cenę, jaką się płaci za ”jakość życia” naszego stylu życia zwanego „nowoczesnym”. Nie ma już w naszym świecie miejsca dla tych, którzy żyją inaczej, wszystko musi być zrównane, każdy, w imię globalizacji, musi stracić swoją tożsamość, swój sposób życia. ..."

Czyżby przepowiednia Majów, dla mieszkańcow Amazonii - miała się spełnić  ... ?