Arkada - Lidia Bąk

Projektowanie i aranżacja wnętrz

 

projekty wnetrz Lidia Bąk

 

Projektowanie wnętrza wymaga stworzenia projektu kompleksowego. Powstaje on w przypadku generalnych remontów oraz w sytuacji gdy wnętrza są w stanie surowym lub znajdują się w fazie budowy. We wszystkich wymienionych przypadkach, niezbędne są rysunki techniczno-wykonawcze, potrzebne do prawidłowej realizacji projektowanego wnętrza przez wyspecjalizowane zespoły podwykonawców.

W pierwszej kolejności powstaje projekt wstępny, który ma na celu ustalenie głównych założeń projektu, dotyczących podziału funkcji poszczególnych pomieszczeń, ustalenia charakteru i kolorystyki wnętrza oraz wyboru materiałów, które zostaną wykorzystane przy realizacji projektu. Po zatwierdzeniu przez klienta wszystkich propozycji i założeń, projektant przystępuje do sporządzenia rysunków techniczno-wykonawczych.

 Kompleksowy projekt zawiera:

1. Projekt wstępny:

 

2. Rysunki techniczno-wykonawcze wszystkich pomieszczeń objętych projektem:

 

3. Zestawienia: kolorystyki ścian i dodatków, materiałów i wyposażenia, w tym także doradztwo w doborze dzieł sztuki i innych dekoracji (prac autorskich) do danego wnętrza.

4. Opis techniczny projektu.

 Aranżacja wnętrza jest sposobem wyrażenia stylu życia i osobowości mieszkających w nim osób. Aby stworzyć niepowtarzalny wygląd pomieszczenia, jego indywidualność i styl, ważne jest dostosowanie wszelkich detali wnętrza do potrzeb jego użytkowników, uwzględniając jego charakter i przeznaczenie.

Aranżacja przestrzeni przez projektanta, obejmuje następujące czynności:


Nadzór autorski – przeprowadza się go w trakcie realizacji inwestycji. Umożliwia on, kontrolę nad właściwym przebiegiem poszczególnych etapów realizacji, zgodnym z założeniami projektu.