Arkada - Lidia Bąk

Projektowanie ogrodów i terenów zielonych

Projektowanie ogrodów jest sztuką łączenia poszczególnych elementów w jednorodną i harmonijną całość, stwarzając niepowtarzalne miejsce obcowania ludzi z naturą. W dużym mieście jak i w małej miejscowości - OGRÓD / TARAS / BALKON - jest często jedynym miejscem gdzie znajdujemy odpoczynek po całodniowym wysiłku.

Ogród oprócz funkcji reprezentacyjnej i naszego łącznika z naturą, pełni wiele innych zadań. Jeden ogród może mieć otwarty widok na zielone wzgórza, drugi może być tylko małym zacienionym podwórkiem, otoczonym betonową ścianą sąsiadujących z nim budynków.

 ogrody tarsay projekty ARKADA Lidia Bąk

Każdy właściciel ogrodu czy wspaniałego przestronnego tarasu, chciałby aby miejsce to, stanowiło botaniczne arcydzieło, które byłoby powodem do dumy gospodarzy oraz  pochwał odwiedzających go gości.
Aby tak się stało, poszczególne części składowe ogrodu, pomimo zmienności form i kształtów, muszą łączyć się harmonijnie i komponować się zarówno z domem jak i z otaczającym go krajobrazem.

W ramach pracy nad projektem wykonywane są następujące czynności:

  1. Pomiar inwentaryzacyjny w terenie;
  2. Szczegółowe zapoznanie się z terenem i okolicą, wykonanie dużej ilość zdjęć pomocniczych;
  3. Wstępne omówienie z klientem, pomysłów na zagospodarowanie terenu;
  4. Przeprowadzenie pomiarów ph gleby oraz nawodnienia terenu, w celu odpowiedniego doboru roślin i właściwego przygotowania gleby przed przystąpieniem do projektowanych nasadzeń;
  5. Przygotowanie wstępnych wariantów aranżacji ogrodu z uwzględnieniem funkcji poszczególnych jego zakątków i kolorystyki roślin kwitnących do akceptacji przez klienta;
  6. Przygotowanie projektu koncepcyjnego w kolorze z widokami i rysunkami detali;
  7. Przygotowanie projektu technicznego z wymiarowaniem poszczególnych nasadzeń, projekt ścieżek utwardzanych i podjazdów oraz umiejscowienie architektury ogrodowej dla podwykonawców;

 

Nadzór autorski – przeprowadza się go w trakcie realizacji inwestycji. Umożliwia on, kontrolę nad właściwym przebiegiem poszczególnych etapów realizacji, zgodnym z założeniami projektu.