Arkada - Lidia Bąk

TURKUS - wielki come back!

Dodano: 07-03-2013

 Rok 2013 stał się świadkiem wielkiego powrotu do barwnych kolorów czerpanych z natury. Niekwestionowane zwycięstwo należy do całej palety  odcieni koloru zwanego TURKUSEM. Ten piękny kolor stał się podstawową barwą, konsekwentnie stosowaną w branży meblowej, tekstylnej jak również w dekoracjach.

Tegoroczni obserwatorzy i uczestnicy targów branżowych zarówno na M&O w Paryżu jak i Arena Designe / Home Decor w Poznaniu niezaprzeczalnie potwierdzą iż turkus stał się barwą obowiązująca na najbliższy sezon a może i dłużej. Ten energetyzujący kolor, pięknie komponuje się z wszelkimi odcieniami szarości jak również z bielą i czernią, tworząc eleganckie kompozycje barwne. Wiele znanych i cenionych firm meblowych, przedstawiło swoje nowe kolekcje z wykorzystaniem takich właśnie zestawów kolorystycznych.

       

       

 

Najnowsze aranżacje sklepowe i wystawiennicze także wykorzystują kolor turkusowy zarówno w barwie ścian i regałów jak i w detalach dekoracyjnych, ceramice, tekstyliach czy florystyce. Świeży turkusowy kolor doskonale komponuje się z innymi naturalnymi barwami jak np. z soczystą zielenią żywych kwiatów oraz czekoladowym brązem. Aranżując wnętrze należy pamietać iż nawet najmniejszy detal lub dekoracja w kolorze turkusu, jest w stanie wydobyć głębie i piękno z wnętrza w którym bazę stanowi klasyczna paleta tzw. barw naturalnych, poczynając od ciepłego jasnego beżu po ciemny intensywny brąz oraz od jasnej rozmytej zieleni po  soczystą zieleń traw lub zieleń butelkową.

 

  

    

 

Jeżeli pragniesz odnowić wystrój swojego wnętrza, bez wzgledu na to, czy jest to mieszkanie, biuro, salon czy sklep - pamiętaj o barwie która na długo zagości w naszych wnętrzach!