Arkada - Lidia Bąk

Your new vision … cz.1 Oświetl swoją drogę do sukcesu.

Dodano: 29-08-2014

Prowadzisz niewielką firmę, restaurację, pensjonat, mały lokalny sklepik lub piekarnię – tak naprawdę nie ma to znaczenia ! Nie istotne jest także czy siedziba twojej firmy znajduje się w dużym mieście czy małej miejscowości. Istota tkwi w podejściu do klienta i do konkurencji. Doskonale wiemy jak dużo firm na zachodzie, których siedziby znajdują się na prowincji, osiągnęło światowy sukces. Jak to się stało ? Co takiego zrobili i nadal robią że im się udało ?

 

 

Tajemnica sukcesu, tkwi we właściwym, umiejętnym oddziaływaniu na emocje i zmysły potencjalnego odbiorcy naszych usług lub produktów. Ważne jest aby umiejętnie i z pomysłem zapaść w pamięć klienta i oddziaływać na jego podświadome emocje w taki sposób aby chciał do nas powrócić i ponownie skorzystał z naszej oferty. W Polsce pomimo istniejącej już konkurencji rynkowej, niestety wciąż jeszcze jest wiele firm, zwłaszcza tych mniejszych, funkcjonuje według starych zasad i przyzwyczajeń. Duża ich liczba znajduje się na granicy upadku. Najwyższy czas to zmienić !

cz.1 – Oświetl swoją drogę do sukcesu.

Od zarania dziejów ogień był jednym z najbardziej pożądanych elementów bytu ludzi i całych pierwotnych społeczeństw. Przez wieki, ogień oraz płynące z niego światło i żar, stanowiły dla ludzi jednocześnie dar i przekleństwo. Był on sygnałem i znakiem, pełnił też różne funkcje użytkowe. Ognisko domowe było symbolem bezpieczeństwa i ciepła.

Na przełomie wieków zmieniał się wygląd samego ogniska, przechodząc różne formy od centralnego paleniska poprzez wielkie kominki pełniące także funkcję kuchni po klasyczny kominek, aby w końcu zagościć w naszych wnętrzach w postaci Bio Kominków. Przybierają one różnorodne formy i kształty przez co doskonale mogą wpasować się w aktualne tendencje wystroju wnętrz, biur, tarasów czy ogrodów. Posiadają mobilne systemy przenośne co dodatkowo uatrakcyjnia ich użytkowanie. Ogień jest czymś co przyciąga, nadaje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.  Światło uzyskane z żywego ognia, do dziś nie ma konkurencji wśród różnorodnych form oświetlenia elektrycznego, halogenowego czy LED.

 

 

 

Pomimo upływu tysiącleci, nadal borykamy się z problemami wynikającymi z roli jaką nadaliśmy światłu. Obecnie poza tradycyjnymi funkcjami jest ono także wyznacznikiem stopnia rozwoju cywilizacji, osiągniętego statusu i niezawodną formą reklamy. W projektowaniu wnętrz oraz przestrzeni zewnętrznych odpowiednie oświetlenie nabiera jeszcze innego wymiaru – wymiar luksusu.

 

 

Światło odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz. Prawidłowe i przemyślane rozmieszczenie jego źródeł uzupełni wystrój wnętrz prywatnych jak również obiektów użyteczności publicznej, takich jak: restauracje, galerie sztuki, biblioteki czy biura. Właściwie dobrane oświetlenie, może wydobyć piękno projektowanej przestrzeni lub też w przypadku niewłaściwego doboru, zepsuć cały efekt. Jak wiadomo światło jest dla wnętrza tym, czym muzyka dla filmu. Jest jednocześnie tłem i akcentem.

 

 

Każde wnętrze potrzebuje światła, a z kolei  światło to czynnik, za pomocą którego możemy ukształtować dowolnie każde pomieszczenie.

Wchodząc do pomieszczenia ogarniamy je wzrokiem. Wrażenie, jakie na nas wywoła jest sumą jego wystroju i oświetlenia. To, jak ustawione są meble, z czego są wykonane, co wisi na ścianach, jaki jest sufit, jakie rośliny i wiele innych elementów wpływa na wystrój wnętrza. Dopiero jednak oświetlenie może wydobyć to wszystko na "światło dzienne". Wystrój wnętrza, jego bogactwo lub prostota, wyznaczają kierunek doboru oświetlenia.

Nowoczesne wnętrza biur, galerii sztuki czy prywatnych gabinetów zazwyczaj zachowane są w surowej tonacji bieli lub szarości. Idealnie podkreśli je poświata z nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, łączących w sobie funkcjonalność i wysoką estetykę. Produkty z oferty EDEN DESIGN doskonale skomponują się z nowoczesnymi formami, fakturami i dodatkami oraz wielkimi przeszklonymi płaszczyznami we współczesnych pomieszczeniach. Odpowiednio dobrane przez architekta wnętrz, wprowadzą odrobię świeżości w pomieszczeniach klasycznych. Ponadto będą stanowiły niecodzienny efekt dekoracyjny.

 

 

W przewidywanych tendencjach na najbliższy okres, nadal dominuje biel i krem lecz w dyskretnym połączeniu z eleganckimi dodatkami. Pojawia się dużo szkła i elementów transparentnych ujętych w szlachetną formę oraz gładkich powierzchni doskonale odbijających światło lub wręcz świecących mających funkcję ukrytych wewnątrz swojej bryły lamp. Przykładem tu mogą być propozycje mebli i lamp MYYOUR. Uzupełnieniem białych przestrzeni jest naturalne drewno i zielone rośliny. Organiczne formy i ażury pojawiają się w różnorodnych stylach uatrakcyjniając wnętrze a przedmiotom nadając lekkości i delikatności. Intensywnie złota barwa powróciła do wnętrz w oprawach oświetleniowych. Wśród nowoczesnych opraw  zanika tendencja stosowania wykończeń metalicznych na korzyść klasycznej bieli i czerni lub żywego jednobarwnego koloru. Potwierdzeniem tej tezy mogą być prezentowane oprawy EDEN DESIGN. Proste formy nowoczesnych oświetleń systemowych, doskonale pasują zarówno do wnętrz prywatnych jak i do wnętrz użyteczności publicznej.

 

 

 

 Dobierając oświetlenie należy bardzo uważać aby nie przekroczyć cienkiej linii pomiędzy luksusem a kiczem. Warto więc, zainwestować w pomoc dobrego projektanta wnętrz i wspólnie rozpocząć podróż pięknie oświetloną drogą do sukcesu.

 

Prezentowane w artykule produkty, pochodzą z oferty firm: LABO.TECH www.labo-tech.com.pl oraz BIOPASJA   www.biopasja.pl

Artykuł edytowany w magazynie LAW BUSINESS QUALITY - Magazyn ludzi sukcesu  NR (01) 2014

 

autor - Lidia Bąk

www.arkada-wnetrzaiogrody.pl   tel: +48 511 76 56 56

Autorska Pracownia Architektury Wnętrz i Krajobrazu ARKADA-Lidia Bąk